Meie õiguste kaitsjad

Auhinna 30. aastapäeva tähistamiseks tutvustab Euroopa Parlament koos nelja Magnumi fotograafiaühingu fotograafiga tänapäeva inimõiguslaste lugusid.

Fotoprojekt „Nemad kaitsevad meie vabadusi" on sügav pilguheit kahe naise ja mehe igapäevaellu, kes võitlevad inimõiguste eest Kambodžas, Tuneesias, Etioopias ning Bosnias ja Hertsegoviinas.

Asma Kaouech, Tuneesia

pildistanud Newsha Tavakolian

Asma Kaouech, Sakharov Fellow

© Newsha Tavakolian / Magnum Photos, 2017

Iraani fotograaf Newsha Tavakolian kujutab oma 25 fotol tööd, mida Asma Kaouech teeb Tuneesias noorte radikaliseerumise ärahoidmiseks. Ta toob fotodel esile uue põlvkonna tuneeslaste võitlused ja lootused 2011. aasta revolutsiooni järel.

Ameha Mekonnen, Etioopia

pildistanud Enri Canaj

Ameha Mekonnen, Sakharov Fellow

© Enri Canaj / Magnum Photos, 2017

Enri Canaj jälgib oma kaameraga Etioopia juristi Ameha Mekonneni tööd ja elu. Endine avalik teenistuja Ameha juhib praegu Inimõiguste Nõukogu - organisatsiooni, mis kaitseb ajakirjanike ja blogijate õigust väljendada vabalt oma arvamust.

Jadranka Miličević, Bosnia ja Hertsegoviina

pildistanud Bieke Depoorter

Jadranka Miličević, Sakharov Fellow

© Bieke Depoorter / Magnum Photos, 2017

Belgia fotograafi Bieke Depoorteri 25 kaadrit toovad esile Jadranka Miličevići sügavalt isikliku külje, mis on jätnud jälje tema igapäevatööle. Jadranka põgenes 1992. aastal Balkani sõja ajal Sarajevost Serbiasse. Ta on asutanud kaks vabaühendust - Cure ja Care, et abistada vägivalla ja diskrimineerimise ohvriks langenud naisi.

Samrith Vaing, Kambodža

pildistanud Jérôme Sessini

Samrith Vaing, Sakharov Fellow

© Jérôme Sessini / Magnum Photos, 2017

Prantsuse fotograafi Jérôme Sessini kogenud silm jälgib Kambodžas Samrith Vaingi, kes toetab oma igapäevatöös bunongi rahvusvähemust nende võitluses maa hõivamise vastu rahvusvaheliste ettevõtjate poolt. Sessini annab mustvalgelt edasi nende elu olemuslikud tahud.